Ebben a kis szösszenetben szeretnélek arra buzdítani, hogy a vírus megelőzése érdekében felejtsd el a félelmet, és helyezd előtérbe a prevenciót, megelőzést.
Az egészséges életmód egyik elkötelezett híveként feladatom, hogy rámutassak, hogy most még nagyobb szerepe van az immunrendszerünk felturbózásának, megerősítésének, mint ez előtt volt. Ez nem azt jelenti, hogy marokszámra kéne szedned a vitaminokat és bedőlnöd a különböző reklámoknak, hanem csak néhány minimális változtatásra, megfelelő életvitelre kellene odafigyelned.
Az én tippjeim, tanácsaim ezzel kapcsolatban a következők:
– amennyiben rendszeresen sportoltál, mozogtál, most se hagyd abba, azonban a célod most egy állapotfenntartás legyen a teljesítménynövelés helyett (állj át pszichésen, és ezt az új célt helyezd a lelki szemeid elé).
– ha nem is volt a napi rutinod része a nagyobb intenzitású mozgás, akkor most csak próbálj meg minden nap a szabadban sétálni, akár kint biciklizni, felfrissülni, neked jólesően mozgásba hozni a testedet. (Azonban ne most vágj neki egy keményebb edzésprogramnak, mondván, hogy „most végre van rá időm” hiszen maga az edzés is egy stressz a szervezetednek, amihez ha az nincs hozzászokva, le is gyengítheti. )
– az otthoni munkát próbáld megszakítani óránként egy kisebb kényelmes átmozgató mozgással, aminek célja, hogy felfrissítsd magadat, kicsit kimozdulj a számítógép elől, és felpezsdítsd a vérkeringésed.
– figyelj oda az étkezésedre: egyél jól és megfelelő mennyiségben. Miután csökkent a napi mozgásunk, így csökkent a szükséges energiabevitelünk is. Ez talán most a legnehezebb, hiszen otthon mindenki sokkal jobban ráér unalmában eszegetni, nasizni, rágcsálni.
Azonban ha mégis választanod kéne, próbálj meg a zöldség és gyümölcs skálán válogatni, próbáld meg a hűtőt egészségesebb alternatívákkal feltölteni, így nem nyúlhatsz mellé. (DE! ne érezd rosszul magadat, ha becsúszik egy-egy finomság, hiszen emberből vagyunk, és ebben a helyzetben lehet, hogy lelkileg most erre van szükséged. Próbálj meg mértéket tartani, és „kompenzálni” egy másik, zöldségekben gazdag étkezéssel. :))
– pszichésen is kapcsolódj ki, keresd meg a téged lelkileg feltöltő tevékenységeket (pl: színezés, olvasás, kreatív alkotás, hangos könyvek, filmek stb.).
– tartsd a kapcsolatot a szeretteiddel, kommunikálj online, használd ennek a kornak minden előnyét! (Élj online szociális életet, hogy ne érezd magadat egyedül!)
– próbáld meg optimalizálni az alvásodat, ami szintén egy nehéz feladat jelen helyzetünkben. A napi stressz, a sok számítógép és kék fény mindezt nehezíti ( a kisgyermekes családokról már nem is beszélve…) (Ebben az esetben jó megoldás lehet egy meditáció, alvás előtt 1-2 órával a számítógép, telefon kikapcsolása, elmélyülés, olvasás, egyfajta elcsendesedés. Igen, ezt nagyon könnyű sorra venni, de próbálj meg kialakítani egy esti rutint magadnak és/ vagy a családodnak, hiszen ez nekünk is – csak úgy, mint a gyerekeknek – segít lezárni a napot.)
Úgy gondolom ezeket a pilléreket szem előtt tartva már sokat tettél Magadért, és felkészülten várhatod a visszatérést a hétköznapokba! (Azt viszont ne felejtsd el, hogy egy izolált, elhanyagolt életvitellel a szervezeted gyengébben fog kijönni ebből a helyzetből, mint, ahogyan abba belekényszerült, és így fogékonyabb is lesz a vírusra! Tegyél magadért, tegyél az egészségedért! )
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: